A BNP Paribas megállapodást kötött a HSBC németországi privátbanki részlegének felvásárlásáról. A francia pénzintézet ezzel tovább erősíti pozícióját a vagyonkezelési piacon - írja a Reuters.
A francia Axa biztosító tárgyalásokat kezdett arról, hogy 5,1 milliárd euróért eladja a BNP Paribas-nak a befektetési alapkezelési üzletágát, és ezzel Európa egyik legnagyobb alapkezelője jönne létre – írja a Financial Times.
Miközben az európai bankszektor 3%-ot, a francia bankok több mint 8%-ot veszítettek tőzsdei értékükből, mióta a francia elnök pártjának EP-választási veresége után bejelentette az előrehozott választásokat.
Váratlan, és igencsak kockázatos lépést tett Emmanuel Macron francia elnök azzal, hogy a pártja, a Reneszánsz számára súlyos vereséggel járó június 9-i európai parlamenti választások után feloszlatta a francia Nemzetgyűlést és előrehozott választásokat írt ki június végére. A francia elnök bejelentésének komoly tőzsdei hatásai voltak, a francia részvénypiac nagyot esett, elsősorban a bankok és a közműcégek részvényeit ütötték az elmúlt napokban. A befektetők attól tartanak, hogy ha Marine Le Pen szélsőjobboldali pártja, a Nemzeti Tömörülés nyer a választásokon, akkor az új francia kormány költségvetési politikája a mostaninál jóval lazább lehet, sokan pedig amiatt aggódnak, hogy a baloldal erősödik meg, az új baloldali szövetség győzelme pedig az országnak az Európai Unióból való kilépéséhez vezethet. A választások és az azt követő koalíciós tárgyalások miatt még hosszú ideig maradhat a politikai, és ezzel együtt piaci bizonytalanság.
Emmanuel Macron francia elnök pártja nagyon rosszul szerepelt a tegnapi európai parlamenti választáson, Marine Le Pen Nemzeti Tömörülése egyértelmű győzelmet aratott, emiatt Macron feloszlatta a Nemzetgyűlést, új választások jönnek, a kormány megbukott. Az eseményeknek azonnal jelentős hatása lett a devizapiacon, ma pedig a francia tőzsdén is nagy esés van kibontakozóban, élen a bankszektor vállalatainak részvényeivel.
Az Európai Központi Bank (EKB) csütörtökön 2019 óta először fog kamatot csökkenteni, ez már biztosnak tűnik. Nagyobb kérdés az, hogy mi történik a mai ülés után: az infláció és a bérdinamika a várakozások felett alakul, a gazdaság is erősödik, és a jegybank döntéshozó testületében láthatóan nem egységes a vélemény a kilátásokat illetően. Konkrét jelzésekre a jövőre vonatkozóan ezúttal sem számíthatunk, a makrogazdasági előrejelzésekből viszont kiolvasható lesz az irány.
Az európai bankrészvények pénteken közel kilenc év óta a legmagasabb szintre emelkedtek, köszönhetően az első negyedéves eredmények várakozásokat felülmúló teljesítményének.
Az emelkedő kamatkörnyezet derekasan megnövelte a bankok bevételeit szerte Európában, különösen a jegybank által fizetett kamatok nőttek nagyot. Az hihetnénk ezért, hogy a kamatkörnyezet csökkenése most rossz hír nekik, ám több banki gyorsjelentés is arra világított rá a napokban, hogy nincs így.
Lezárult az MVM 750 millió dolláros kötvényének árazási folyamata. A kötvények a Euronext Dublin értéktőzsdére kerülnek bevezetésre.
A BNP Paribas beleegyezett, hogy 400 és 600 millió euró közötti kártérítést fizet a svájci frank alapú jelzáloghiteleivel kapcsolatos félrevezető gyakorlatok miatt.
Súlyos pénzmosás gyanúja miatt nyomoznak francia ügyészek, amelynek középpontjában egy ciprusi brókercég, a TCR International Limited által lebonyolított tranzakciók állnak, amely a BNP Paribas letétkezelő egységével állt üzleti kapcsolatban.
Az Európai Központi Bank (EKB) mai kamatdöntése előtt európai banki közgazdászokat kérdeztünk arról, hogy milyen kamatkilátásokra számítanak 2024-ben. Az elemzők véleménye megoszlott arról, hogy mennyit vághat jövőre a jegybank, de abban egyetértenek, hogy a piaci várakozások elszálltak a valóságtól. Emellett kérdeztük őket az inflációs és a növekedési kilátásokról is, valamint kíváncsiak voltunk arra, hogy az egymást érő válságok milyen tartós hatást okoztak a kontinens gazdaságának. Az elemzők azt is elárulták nekünk, hogy Európának több integrációra lenne szüksége ahhoz, hogy növekedésben felvehesse a versenyt az Egyesült Államokkal.
A dél-koreai pénzügyi felügyelet rekordösszegű bírság kiszabását javasolja két globális befektetési bankra, mivel azok rutinszerűen és szándékosan részt vettek az országban illegálisnak számító fedezetlen shortolásokban – számol be a hírről a Bloomberg. A helyi média értesülései szerint a BNP Paribas-ról és az HSBC-ről van szó.
A BNP Paribas már azzal számol, hogy az Európai Központi Bank idén szeptemberben már nem változtat az irányadó kamatlábon. Arra számítanak, hogy a következő ülésen az enyhülő inflációs nyomás és a recesszióval kapcsolatos növekvő aggodalmak miatt szünetet tarthat a jegybank.
A BNP Paribas és a Morgan Stanley is GDP-visszaesést vár 2023-ra, de egyre sötétebb képet festenek a jövő évi kilátásokról is. A francia nagybank már az ingatlanárak visszaesésével számol, a dezinfláció várhatóan lassú lesz az erős bérnyomás miatt, és a kormány 2024-re tervezett adóintézkedései tovább növelhetik az inflációt. A Morgan Stanley azzal számol, hogy az MNB folytatja a kamatcsökkentéseket, és az infláció letörésében kulcsfontosságú lesz az alapanyagárak változása. Viszont sokkal komolyabb gazdasági visszaeséssel számolnak, mint a BNP Paribas.
A legnagyobb globális befektetési bankok, köztük a J. P. Morgan, a Goldman Sachs, a BNP Paribas, az Unicredit és az RBC Capital Markets, 4%-ra emelték az Európai Központi Bank (EKB) szeptemberi végkamat-előrejelzését, miután a jegybank tegnap a vártnál szigorúbbnak bizonyult - írja a Reuters.
A magyar tőzsdén a mai a hét utolsó kereskedési napja.
Meg is dobta a negyedéves számokat a Galaxy S25.
Több ezer szarvasmarhát kell elföldelni egy-egy helyszínen.
A katonai vezetők szabad kezet kaptak.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.